مقالات

میکروفون مناسب برای یوتیوب

میکروفون Blue Yeti X

یوتیوب یکی از پلتفرم‌های محبوب است که روزانه به تعداد مخاطبان آن افزوده می‌شود. در حال حاضر افراد زیادی به تولید محتوا برای این شبکه اجتماعی می‌پردازند و از طریق آن کسب درآمد می‌کنند. برای تولید محتواهای حرفه‌ای و تاثیرگذار، نیاز به استفاده از تجهیزات تصویربرداری و صدابرداری با کیفیت است. یکی از مهمترین لوازم برای این کار هم میکروفون است که به بهبود کیفیت صدای ویدیو کمک زیادی می‌نماید. حال بهتر است ببینم بهترین میکروفون‌ها برای یوتیوب کدامند و این میکروفون‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند.

اهمیت بهترین میکروفون برای یوتیوب

گرچه پیدا کردن میکروفون مناسب برای یوتیوب امری چالش‌ برانگیز است، اما برای تولید محتوای باکیفیت بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود. زمانی که یک میکروفون مناسب در اختیار داشته باشید، میتوانید بدون هیچ کار اضافی به بالاترین کیفیت صدا جهت ضبط ویدیو دسترسی پیدا کنید. برای همین ارزش آن را دارد که برای انتخاب بهترین میکروفون یوتیوب وقت بگذارید تا بتوانید مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب نمایید. انتخاب میکروفون برای YouTube به نیازها، تنظیمات منحصربفرد و همچنین بودجه شما بستگی دارد.

نحوه انتخاب میکروفون برای یوتیوب

 

نحوه انتخاب میکروفون برای یوتیوب

 

زمان انتخاب و خرید میکروفون، باید کلیه تجهیزات و نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید. مواردی همچون بودجه، محیط ضبط، ویژگی‌ها و نوع میکروفونی که متناسب با نیازهای شما است، در انتخاب و خرید بهترین میکروفون بسیار موثر است. سطح کیفیت صدای مورد نظر و همچنین محیط ضبط (فضای خارجی یا داخلی) میتواند شما را در خرید بهترین میکروفون یوتیوب یاری نماید.

اگر قصد دارید به ضبط صدای اجراهای زنده گروه موسیقی بپردازید، باید به سراغ میکروفون با ورودی بالا بروید. اگر هم برای ضبط مصاحبه به دنبال میکروفون مناسب هستید، باید به صدای عالی و همچنین حرفه‌ای بودن آن توجه داشته باشید. بهترین کار جهت انتخاب میکروفون این است که در ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن به سراغ بررسی گزینه‌های سازگار با بودجه خود بروید. با این کار میتوانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید و زودتر میکروفون مورد نظرتان را پیدا نمایید.

انتخاب میکروفون بر اساس بودجه

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، با تعیین بودجه میتوانید خیلی سریع‌تر به انتخاب و خرید میکروفون مناسب یوتیوب بپردازید. میکروفون‌ها بر اساس برند سازنده، قابلیت‌ها و امکانات با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند. هر چقدر بودجه بیشتری برای خرید میکروفون در نظر بگیرید، طبیعتا میتوانید میکروفون باکیفیت‌تر و بهتری را پیدا نمایید.

در صورتی که یک یوتیوبر باتجربه هستید و یا قصد دارید به طور حرفه‌ای در این زمینه کار کنید، منطقی است که بودجه بیشتری را برای خرید میکروفون اختصاص دهید. اگر هم جزو افراد مبتدی هستید و قصد دارید کار خود را با یک میکروفون قیمت پایین یا متوسط شروع کنید، میتوانید به سراغ میکروفون‌های ساده و ارزان قیمت بروید. در آینده با توسعه کار خود میتوانید به خرید میکروفون‌های حرفه‌ای‌تر بپردازید و کیفیت کار خود را ارتقا دهید.

میکروفون XLR یا USB؟

میکروفون‌ها اغلب با یکی از دو نوع ورودی XLR و USB ارائه می‌شوند. برخی از میکروفون‌ها هم همه کاره هستند و دارای هر دو نوع ورودی اشاره شده می‌باشند. برای همین این دسته از میکروفون‌ها محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند. حال برای اینکه بتوانید میکروفون با ورودی مناسب را انتخاب کنید، بهتر است به مزایای هر یک از آنها توجه داشته باشید.

  • مزایای استفاده از میکروفون XLR: مهمترین مزیت میکروفون‌های XLR این است که می‌توانند به رابط‌های صوتی متصل شوند و گزینه‌های بیشتری برای تنظیم کیفیت صدا ارائه دهند.
  • مزایای استفاده از میکروفون USB: میکروفون USB را میتوان به بسیاری از دستگاه‌های مختلف متصل کرد. بسیاری از دستگاه‌ها از درگاه USB برخوردار هستند و میتوانند از این طریق به این میکروفون‌ها متصل شوند. از سوی دیگر هیچ تجهیزات ضبط اضافه‌ای برای ضبط با میکروفون USB لازم نیست. کافیست آن را به دستگاه متصل کرده و از آن استفاده نمایید.

میکروفون داینامیک یا کاندنسر؟

 

میکروفون داینامیک یا کاندنسر؟

 

زمانی که به سراغ خرید میکروفون برای یوتیوب می‌روید، حتما با اصطلاحات داینامیک و کاندنسر یا کندانسور مواجه می‌شوید. این دو از الگوهای قطبی متفاوتی برای ضبط استفاده می‌کنند که بر کیفیت کلی صدا و میزان کاری که باید در پس تولید انجام شود تأثیر می‌گذارند. میکروفون‌های داینامیک معمولا از یک الگوی قطبی کاردیوئید برای ضبط استفاده می‌کنند. این یعنی این نوع میکروفون‌ها بیشتر بر روی صدای دریافتی از جلو تمرکز دارند و صداهای پشتی را دریافت نمی‌کنند. برای همین اگر قرار است در محیطی به غیر از استودیو به کار بپردازید، بهتر است این میکروفون‌ها را در نظر داشته باشید.

میکروفون‌های خازنی یا کاندنسر حساسیت بیشتری دارند و تمایل دارند صدای ضبط شده واضح‌تری را ارائه نمایند. برای همین این دسته از میکروفون‌ها برای محیط‌های استودیو گزینه بهتری هستند. البته لازم به اشاره است که ممکن است در پایان ضبط با نویزهای پس زمینه ناخواسته زیادی مواجه شوید و نیاز به ادیت ضبط‌های خود داشته باشید.

معرفی 7 میکروفون مناسب برای یوتیوب

حال که با موارد مهم در انتخاب بهترین میکروفون برای یوتیوب آشنا شدیم، بهتر است به سراغ معرفی چند میکروفون مناسب برای این پلتفرم محبوب برویم.

1. میکروفون Rode NT-USB

 

میکروفون Rode NT-USB

 

یکی از گزینه‌های عالی برای ضبط‌های استودیویی، میکروفون Rode NT-USB است. این میکروفون با خروجی USB میتواند خیلی سریع و راحت به لپ تاپ متصل شود. میکروفون رود NT-USB دارای جک هدفون بوده که جهت نظارت بر روی ضبط و صداهای در حال پخش میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. این میکروفون از انواع میکروفون‌های کندانسور کاردیوئیدی است که هم کنترل صدا و هم میکس را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

2. میکروفون Blue Yeti X

 

میکروفون Blue Yeti X

 

میکروفون Blue Yeti X صدای 24 بیتی/48 کیلوهرتز را ضبط می‌کند. این میکروفون از قابلیت‌های زیادی برخوردار است که از مهمترین آنها باید به قابلیت تنظیم گین، قابلیت انتخاب چهار الگوی قطبی Omini-Directional ، Cardioid ، Bidirectional ، Stereo Sound، قابلیت اتصال به پایه‌های بازویی و قابلیت کم و زیاد کردن صدای مانیتورینگ اشاره کرد. علاوه بر این، این میکروفن دارای یک دکمه بی‌صدا است که برای زمانی که نیاز به پخش پادکست یا محتواهای دیگر است مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابلیت‌های اشاره شده، میکروفون بلو Yeti X را به یکی از بهترین میکروفون‌ها برای یوتیوبرها تبدیل کرده است.

3. میکروفون Maono FAIRY AU-903

 

میکروفون Maono FAIRY AU-903

 

میکروفون Maono FAIRY AU-903 از انواع میکروفون‌های استودیویی با الگوهای قطبی همه جهته و کاردیوئید است. این میکروفون با برخورداری از دو الگوی قطبی توانایی خوبی در کاهش نویزها دارد و صداها را به طور شفاف و واضحی ارائه می‌نماید. میکروفون Maono FAIRY AU-903 دارای یک جک هدفون 3.5 میلی متری نیز بوده که از طریق آن میتوان بر روی ضبط صدا کنترل و نظارت کرد. از دیگر ویژگی‌های این میکروفون استودیویی باید به دکمه تنظیم گین، کنترل‌های ساده و پاپ فیلتر داخلی جهت کاهش نویز اشاره کرد.

4. میکروفون Sennheiser MD 421 II

 

میکروفون Sennheiser MD 421 II

 

میکروفون Sennheiser MD 421 II از تولیدات برند محبوب سنهایزر است که برای افرادی که در ویدیوهای یوتیوب خود از موسیقی استفاده می‌کنند، بسیار مناسب است. این میکروفون دارای دیافراگم بزرگی بوده و میتواند صداها را با سطح فشار زیاد ضبط نماید. برای همین جهت ضبط صدای گیتار و سازهای کوبه‌ای بسیار ایده‌آل است. میکروفون Sennheiser MD 421 II یک میکروفون داینامیک با الگوی قطبی کاردیوئید است و دارای کانکتور XLR می‌باشد.

5. میکروفون HyperX Quadcast

 

میکروفون HyperX Quadcast

 

افرادی که به دنبال بهترین میکروفون برای کانال گیمینگ یوتیوب خود هستند، میتوانند میکروفون HyperX Quadcast را در نظر داشته باشند. این میکروفون جزو محصولات بسیار خوش ساخت بوده که جایگاه خوبی در میان جامعه گیمینگ دارد. از خصوصیات خوب میکروفون باید به جلوه‌های نورپردازی RGB پویا اشاره کرد. این جلوه‌های نورپردازی از طریق نرم افزار مخصوص میکروفون قابل تنظیم هستند. البته ظاهر میکروفون تنها دلیل محبوبیت آن نبوده و افراد زیادی جذب کیفیت صدای بالای آن می‌شوند. پایه ضد لرزش میکروفون HyperX Quadcast به سرکوب لرزش‌های ناخواسته پرداخته و به محافظت از صدا کمک زیادی می‌نماید. این میکروفون یک سنسور لمسی هم در بخش بالای خود دارد که جهت قطع و وصل کردن ضبط استفاده می‌شود.

6. میکروفون Elgato Wave

 

میکروفون Elgato Wave

 

میکروفون Elgato Wave یک میکروفون کاندنسر با رابط USB است که از کیفیت صدای بالا و قابلیت‌های منحصربفردی برخوردار است. این میکروفون استاندارد پخش بالایی دارد و از الگوی کاردیوئید تبعیت می‌کند. این الگو تضمین می‌کند که تنها بر روی صدای گوینده تمرکز می‌شود و صداهای دیگر کاهش پیدا می‌کنند. میکروفون Elgato Wave از ظاهر بسیار زیبا و خوبی برخوردار است و کاربری آسانی دارد. همچنین بهترین نرم افزارهای میکس را برای لایوها و اجراها ارائه می‌نماید.

7. میکروفون Rode VideoMic Pro

 

میکروفون Rode VideoMic Pro

 

میکروفون Rode VideoMic Pro یک میکروفون شاتگان با طراحی جمع و جور و پرتابل است. این میکروفون دارای ورودی 3.5 میلی متری است و با بسیاری از دوربین‌ها و گوشی‌های همراه سازگاری دارد. برای همین یوتیوبرها میتوانند آن را به دوربین یا گوشی خود متصل کرده و جهت بهبود صدای ویدیو استفاده نمایند. Rode VideoMic Pro دارای یک پایه ضربه‌گیر بوده که کیفیت صدای بهتری را برای کاربران خود مهیا می‌نماید.

جمع بندی

در این مطلب با چند مورد از بهترین میکروفون‌ها برای یوتیوب آشنا شدیم. برای خرید بهترین میکروفون یوتیوب میتوانید از طریق فروشگاه آوا کم اقدام نمایید و میکروفون مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *