مقالات

بهترین برنامه انتقال عکس از دوربین کانن به گوشی

بهترین برنامه انتقال عکس از دوربین کانن به گوشی

بسیاری از افرادی که به عکاسی با دوربین‌های عکاسی می‌پردازند، تمایل دارند تصاویرشان را روی گوشی هوشمند خود انتقال دهند تا آنها را خیلی راحت ویرایش کرده و یا با دیگران به اشتراک بگذارند. برای این کار هم راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به استفاده از برنامه انتقال تصاویر اشاره کرد. با این برنامه‌ها میتوان تصاویر خود را به راحتی روی گوشی موبایل انتقال داده و از آنها استفاده کرد. حال بهتر است ببینیم که برنامه انتقال عکس از دوربین کانن به گوشی موبایل چیست و چه استفاده‌هایی از این برنامه میتوان کرد؟

برنامه Camera Connect

بیشتر افرادی که از دوربین‌های عکاسی کانن canon برخوردار هستند، با برنامه Camera Connect آشنایی دارند. این برنامه یکی از برنامه‌های بسیار کاربردی و فوق العاده برای دوربین‌های کانن است که از وایفای پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این برنامه هم تفاوتی ندارد که مدل دوربین کانن چه چیزی است. در واقع چه از دوربین‌های DSLR کانن همچون Canon EOS 800D استفاده شود و چه دوربین‌های فیلم‌برداری خانگی VIXIA، میتوان از برنامه کمرا کانکت جهت انتقال تصاویر خود از روی این دوربین‌ها به گوشی هوشمند استفاده کرد.

برنامه Camera Connect با اغلب دوربین‌های کانن کار می‌کند و بر روی بیشتر گوشی‌های هوشمند اندروید یا iOS قابل نصب و استفاده می‌باشد. در واقع کاربران موبایل‌های اندروید و iOS میتوانند این برنامه را روی گوشی خود نصب کنند و از قابلیت‌های آن بهره مند شوند. برنامه کمرا کانکت نه تنها برای ارسال تصاویر کاربرد دارد، بلکه میتوان تصاویر ثبت شده با دوربین را مشاهده کرده و از طریق آن کنترل دوربین کانن خود را به دست گرفت.

چند ویژگی و قابلیت برنامه Camera Connect

 

چند ویژگی و قابلیت برنامه Camera Connect

 

بهتر است یک نگاه اجمالی به نکات مثبت و قابلیت‌های برنامه Camera Connect داشته باشیم تا با آن بیشتر آشنا شویم.

  • Easy Connection Guide: با استفاده از این گزینه در برنامه میتوان به راحتی و بدون هیچ آشنایی قبلی، دوربین و نرم افزار روی گوشی را به هم وصل کرد.
  • Shows Connection Status: این گزینه جهت نمایش وضعیت اتصال است. در واقع در بالای این برنامه میتوان وضعیت اتصال به دوربین را مشاهده کرده و به اتصال آن از طریق بلوتوث یا وایفای پی برد. در همینجا بهتر است اشاره شود که برنامه کمرا کانکت در ابتدا تنها برای اتصال بی‌سیم از طریق وایفای به دوربین‌های کانن طراحی شده بود. اما در مدل‌های جدیدی چون Canon EOS 77D امکان اتصال به صورت بلوتوثی هم مهیا شده است. بر همین اساس میتوان دوربین‌ کانن خود را از یکی از این راه‌ها به گوشی موبایل و برنامه متصل کرده و از آن استفاده کرد.
  • Images on Camera: این گزینه در برنامه برای مشاهده عکس‌های روی دوربین کاربرد دارد. زمانی که روی این گزینه بزنید، میتوانید تمام تصاویر ثبت شده با دوربین خود را مشاهده کنید. حتی عکس‌های جدید هم بلافاصله از طریق این گزینه به نمایش در می‌آیند و گالری آن مدام تغییر می‌کند. البته به جز مشاهده تصاویر، میتوان از طریق آن به فیلتر کردن عکس‌ها پرداخته و آنها را مستقیما روی گوشی منتقل کرد. از دیگر ویژگی‌های موجود هم میتوان به فیلتر کردن تصاویر بر اساس تاریخ عکسبرداری اشاره کرد که شکلی شبیه به قیف دارد. برای مثال میتوان با فیلتر کردن، تنها به مشاهده تصاویر ثبت شده در همان روز پرداخت.
  • Remote Live View Shooting: از طریق این گزینه هم میتوانید برای عکاسی از طریق نمایش زنده از راه دور استفاده کنید. با این قابلیت امکان تنظیمات دوربین و نمایش زنده‌ای از کادر دوربین به خوبی مهیا می‌شود.

اتصال دوربین کانن به گوشی موبایل از طریق بلوتوث

برای استفاده از قابلیت اتصال از طریق بلوتوث، ابتدا باید دوربین را با گوشی خود جفت سازی کنید. به این صورت که دوربین را به حالت Pairing برده و سپس از طریق اپلیکیشن Camera Connect آن را به گوشی خود متصل کنید. برای این کار هم باید وارد Menu شوید و سپس از بخش Function settings روی گزینه Wireless communication settings کلیک نمایید. در منوی ظاهر شده باید Bluetooth function را انتخاب کرده و روی حالت Smartphone قرار دهید. سپس در منوی قبلی روی گزینه Pairing کلیک کنید تا پنجره جفت سازی نمایان شود.

پس از این کار باید به فعالسازی در گوشی بپردازید. برای این کار بلوتوث را فعال کرده و وارد برنامه کمرا کانکت شوید. سپس در پنجره ظاهر شده، میتوانید فهرستی از دوربین‌هایی که بلوتوث روی آنها فعال شده است را مشاهده کنید و روی اسم دوربین خود کلیک کنید تا اتصال بلوتوثی صورت بگیرد.

اتصال دوربین کانن به گوشی موبایل از طریق وایفای

 

اتصال دوربین کانن به گوشی موبایل از طریق وایفای

 

به جز اتصال بلوتوثی، میتوان از اتصال وای فای هم استفاده کرد. برای این کار در ابتدا به سراغ دوربین کانن خود بروید و کلید Wi-Fi که به شکل یک آنتن است را فشار دهید. سپس از پنجره ظاهر شده گزینه Enable را انتخاب کنید. بعد از آن برای اتصال وایفای خود یک نام در نظر بگیرید و روی دکمه Set ضربه بزنید. با فشردن گزینه Ok و سپس دکمه منو، کار فعالسازی در دوربین به پایان می‌رسد. پس از آن باید به سراغ گوشی موبایل خود بروید و برنامه کمرا کانکت را در آن اجرا کنید. سپس گزینه وایفای را انتخاب کرده و از این طریق به اتصال دوربین به گوشی با وایفای بپردازید.

نحوه انتقال عکس‌ و فیلم از دوربین کانن با برنامه Camera Connect

یکی از مهمترین ویژگی‌های برنامه Camera Connect این است که میتوان از طریق آن هم عکس‌ها و هم فیلم‌های MP4 را که روی دوربین ذخیره شده‌اند، مشاهده کرده و آنها را روی گوشی انتقال داد. برای انتقال فایل‌ها از دوربین به گوشی میتوان هم به صورت دستی اقدام کرده و هم آن را طوری تنظیم کرد که به محض ذخیره یک فایل جدید در کارت حافظه دوربین، بلافاصله به طور خودکار روی گوشی هم منتقل شود. این موضوع باعث می‌شود تا دیگر نگرانی از بابت پر شدن کارت حافظه خود نداشته باشید و به محض اشغال فضای زیادی از کارت حافظه، آن را روی گوشی انتقال دهید.

امکان عکاسی از راه دور با برنامه Camera Connect

از دیگر قابلیت‌های برنامه کمرا کانکت میتوان به عکاسی از راه دور با تلفن همراه اشاره کرد. این قابلیت بیشتر زمانی کاربرد دارد که نمیتوانید به سوژه‌های عکاسی نزدیک شوید. برای مثال جهت عکاسی از حیات وحش و یا عکاسی ورزشی میتوانید به عکاسی از راه دور با گوشی موبایل بپردازید. کافیست وارد برنامه شوید و از راه دور به مشاهده سوژه‌ها و کادربندی آن بپردازید و سلف تایمر را فعال کنید. در واقع از این طریق میتوانید هر آنچه که روی LiveView دوربین است را از فاصله‌ای دورتر مشاهده کنید. این قابلیت هم بسیار کارآمد است و میتواند به شما در عکاسی از سوژه‌های مختلف کمک زیادی نماید.

اضافه کردن اطلاعاتی چون مکان یا تاریخ به کمک برنامه

 

اضافه کردن اطلاعاتی چون مکان یا تاریخ به کمک برنامه

 

از دیگر امکانات برنامه کمرا کانکت میتوان به اضافه کردن اطلاعاتی چون تاریخ و مکان به تصاویر اشاره کرد. بسیاری از دوربین‌های کانن همچنان فاقد GPS هستند. GPS در دوربین‌های عکاسی این امکان را میدهد تا موقعیت مکانی هر تصویر در بخش اطلاعات آن ذخیره شود و مورد رویت عکاس قرار بگیرد. حال با استفاده از برنامه Camera Connect میتوان عکس‌های خود را بر اساس موقعیت مکانی دسته بندی کرده تا آنها را بعدا خیلی راحت‌تر پیدا کرد. این روزها بیشتر گوشی‌های هوشمند مجهز به قابلیت GPS هستند که از طریق برنامه میتوان اطلاعات مکانی یا GPS Data را از گوشی همراه دریافت کرده و آن را روی تصاویر ثبت شده ذخیره کرد.

دیگر برنامه های موجود برای انتقال تصاویر دوربین کانن روی گوشی

در گذشته شرکت کانن برنامه‌هایی چون CameraWindow و EOS Remote را جهت اتصال دوربین کانن به گوشی موبایل در اختیار کاربران خود قرار داده بود. اما این روزها کمتر شاهد استفاده از این دو اپلیکیشن هستیم و بیشتر شاهد برنامه Camera Connect می‌باشیم. چرا که این برنامه رابط کاربری آسانی دارد و قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. بنابراین اگر شما هم به دنبال یک برنامه مناسب برای انتقال عکس از دوربین کانن به روی گوشی موبایل خود هستید، میتوانید این برنامه را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید و از امکانات آن استفاده نمایید.

ویژگی‌های قابل دسترس با اتصال دوربین به Camera Connect

  • اتصال وایفای دوربین برای انتقال تصویر و عکاسی مستقیم از راه دور
  • اتصال از طریق بلوتوث به دوربین‌های پشتیبانی شده
  • امکان اتصال با NFC با دوربین‌های پشتیبانی شده
  • انتقال تصاویر به صورت خودکار با دوربین‌های پشتیبانی شده
  • اضافه کردن اطلاعات مکانی بر روی تصاویر
  • کنترل عکاسی همراه با تماشای همزمان تصویر دوربین از طریق موبایل

با این حال باید توجه داشته باشید که ممکن است برخی از این ویژگی‌ها بر روی بعضی از دوربین‌های کانن در دسترس نباشند. بنابراین حتما به این موضوع توجه داشته باشید و در رابطه با ویژگی‌های در دسترس دوربین کانن خود تحقیق نمایید.

جمع بندی

در صورتی که از دوربین عکاسی کانن استفاده می‌کنید و قصد دارید تصاویر ثبت شده با آن را روی گوشی هوشمند خود انتقال دهید، میتوانید از برنامه Camera Connect استفاده کنید. با نصب این برنامه روی گوشی، میتوانید دوربین را از طریق وایفای یا بلوتوث به گوشی متصل کنید و به انتقال تصاویر یا عکاسی از راه دور بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *