مقالات

بهترین سه پایه دوربین عکاسی

بهترین سه پایه دوربین عکاسی

امروزه عکاسان برای سهولت در عکاسی و تمرکز بیشتر بر روی آن، از تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از این تجهیزات، سه پایه دوربین عکاسی است که دوربین بر روی آن نصب شده و به کمک آن به عکاسی پرداخته می‌شود. با این وسیله میتوان عکاسی را راحت‌تر کرده و با کیفیت بیشتری به تصویربرداری پرداخت. در ادامه قرار است با چند مدل از بهترین سه پایه‌های دوربین عکاسی آشنا شویم و بهترین برندهای آن را معرفی کنیم.

سه پایه دوربین عکاسی چیست؟

سه پایه عکاسی یکی از تجهیزات عکاسی است که قدمت بسیار طولانی دارد و از زمان‌های بسیار دور توسط بسیاری از عکاسان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. عکاسانی که از سه پایه در عکاسی استفاده می‌کنند، با نصب دوربین خود بر روی آن سهولت بیشتری را در عکاسی فراهم می‌کنند. زمانی که دوربین روی سه پایه نصب می‌شود، از لرزش‌های ناشی از حرکت دست جلوگیری شده و میتوان به تصاویر با کیفیت‌تر و واضح‌تری دست پیدا کرد. همچنین این وسیله باعث می‌شود تا از تار شدن تصاویر جلوگیری شود و عکاس به عکس‌های مورد نظر خود دست پیدا کند.

سه پایه‌های دوربین عکاسی در وزن‌های مختلفی موجود هستند و توسط شرکت‌های مختلفی ساخته می‌شوند. وزن سه پایه دوربین عکاسی به اندازه و همچنین جنس آن بستگی دارد. بیشتر سازندگان، این تجهیزات را با استفاده از فلزات سبک و بادوامی همچون آلومینیوم و منیزیم می‌سازند تا علاوه بر جلوگیری از زنگ زدن و افزایش استحکام آن، سبب کاهش وزن و سهولت در جابجایی آن شوند. البته زیاد بودن وزن سه پایه هم یک مزیت مهم دارد و آن این است که تعادل آن را بیشتر کرده و عملکرد بهتری را برای عکاسی ایجاد می‌کند. این باعث شده تا بسیاری از عکاسان به سراغ خرید سه پایه‌های سنگین‌تر بروند. با این حال چیزی که اهمیت دارد این است که عکاسانی که به عکاسی در طبیعت می‌پردازند و نیاز به حمل و جابجایی تجهیزات عکاسی خود دارند، باید به وزن دستگاه‌ها توجه داشته باشند تا در حمل و نقلشان با مشکل مواجه نشوند. از این رو حتما هنگام خرید سه پایه دوربین عکاسی، به جنس بدنه و وزن آن توجه داشته باشید.

بهترین سه پایه دوربین عکاسی کدام است؟

یک سه پایه دوربین عکاسی خوب، میتواند تفاوت بزرگی در هنر عکاسی افراد ایجاد کند و از این حیث یک ابزار حیاتی و مهم برای عکاسی محسوب می‌شود. برای همین عکاسان باید اطمینان حاصل کنند که در کیت لوازم عکاسی خود، یکی از مناسبترین آنها را دارند. این لوازم به تثبیت عکس‌ها کمک زیادی کرده و به عکاسان اجازه می‌دهند با دوربین خود تصاویر جذاب و باشکوهی را به ثبت برسانند. همچنین بهترین سه پایه دوربین باعث می‌شود تا لرزش دوربین از بین رفته و تصاویر با کیفیت بالاتری به ثبت برسند. امروزه صدها هزار سه پایه دوربین در بازار موجود است که مسلما انتخاب از میان آنها کمی دشوار است. برای همین ما قصد داریم در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین سه پایه‌های دوربین عکاسی در سال 2023 بپردازیم و با مشخصات آنها آشنا شویم. انتخاب این سه پایه‌ها بر اساس برند سازنده، حداکثر ارتفاع، حداقل ارتفاع، ظرفیت بار، سهولت در استفاده و موارد دیگر صورت گرفته است. بنابراین این لیست شامل طیف متنوعی از سه پایه‌های عکاسی خواهد بود.

بهترین سه پایه‌های عکاسی در 2023

 

بهترین سه پایه‌های عکاسی در 2023

 

  • سه پایه 3 Legged Thing Winston 2.0

3 Legged Thing نام یکی از تولیدکنندگان مستقر در بریتانیا است که به خاطر ساخت سه پایه‌های جذاب و فوق العاده مستحکم، در بین عکاسان به شهرت زیادی دست پیدا کرده است. یکی از مدل‌های خوب این برند، Winston 2.0 است که میتواند تا ارتفاع تقریبا 2 متر گسترش پیدا کند. اما با جمع شدن و تا شدن سه پایه، طول آن به 61 سانتی متر می‌رسد. در واقع مهمترین خصوصیت سه پایه 3 Legged Thing Winston 2.0 ارتفاع زیاد و طول کم هنگام جمع شدن است. این سه پایه از ساختار مستحکمی برخوردار است و در برابر خم شدن و لرزش مقاومت بسیار خوبی دارد. بخش‌های پایه و ستون مرکزی سه پایه از فیبر کربن 8 لایه ساخته شده است که باعث سبک شدن اما سختی زیاد آن شده است. به طور کلی سه پایه دوربین عکاسی 3 Legged Thing Winston 2.0 به اندازه کافی کوچک و سبک است که به عنوان یک سه پایه مسافرتی انتخاب شود.

این سه پایه از وزن 2.05 کیلوگرم برخوردار است و به طور 100 درصدی از فیبر کربن ساخته شده است. 3 Legged Thing Winston 2.0 به اندازه کافی قوی است و میتواند تا وزن 40 کیلوگرم را تحمل نماید.

  • سه پایه Vanguard VEO 2 264AB

Vanguard نام یکی دیگر از برندهای معروف است که تاکنون سه پایه‌های زیادی را روانه بازار کرده است. سه پایه عکاسی Vanguard VEO 2 264AB یکی از محصولات این شرکت است که از حداکثر ارتفاع 155 سانتی متری و ارتفاع حداقلی 19.3 سانتی متر برخوردار است. همچنین در حالت جمع شده ارتفاع آن به 44.5 سانتی متر می‌رسد. سه پایه دوربین عکاسی Vanguard VEO 2 264AB از 4 بخش تشکیل شده و دارای قفل‌های پیچشی پیشرفته و پخش جداگانه در موقعیت‌های 20 درجه، 45 درجه و 80 درجه است. بر این اساس عکاسان میتوانند از سه پایه در زمین‌های ناهموار هم استفاده کنند و نگرانی از بابت سقوط سه پایه و دوربین خود نداشته باشند.

سه پایه Vanguard VEO 2 264AB از آلومینیوم سبک و مستحکمی ساخته شده است و دارای وزن 1.56 کیلوگرم می‌باشد. تحمل وزن این سه پایه هم برابر با 7.98 کیلوگرم است.

  • سه پایه Vanguard Veo 3+ 263AB

 

سه پایه Vanguard Veo 3+ 263AB

 

یکی دیگر از تولیدات ونگارد که از بهترین سه پایه‌های دوربین عکاسی است، Vanguard Veo 3+ 263AB است. این مدل یک سه پایه فول سایز با سه بخش است. سرعت نصب و راه اندازی آن بالا بوده و به ارتفاع خوبی هم می‌رسد. سه پایه Vanguard Veo 3+ 263AB نیز از آلومینیوم با کیفیتی ساخته شده است و چندان سنگین به نظر نمی‌رسد. اما اگر بخواهید وزن آن را کمی کاهش دهید، نسخه فیبر کربنی (CB) هم وجود دارد که قیمت آن کمی بیشتر است.

سه پایه دوربین Vanguard Veo 3+ 263AB از حداکثر ارتفاع 172.5 و ارتفاع تاشده 76 سانتی متر برخوردار است. وزن آن هم معادل با 2.45 کیلوگرم است و قادر به تحمل حداکثر بار 15 کیلوگرم می‌باشد. بنابراین اگر قابل حمل بودن سه پایه برایتان اولویت نیست و به ارتفاع، سازگاری، استحکام و کیفیت بیشتر اهمیت می‌دهید، این سه پایه ونگارد گزینه خوبی برایتان است.

  • سه پایه دوربین Peak Design Travel Tripod

این مدل اولین سه پایه ساخته شده Peak Design است که در ساخت آن از فیبر کربن استفاده شده است. با این که Peak Design Travel Tripod یک سه پایه جمع و جور با طراحی بسیار هوشمندانه است، اما ارزان نبوده و قیمت بیشتری نسبت به برخی از رقبای خود دارد. البته این مدل یک نسخه آلومینیومی هم دارد که حدود 40 درصد ارزانتر است. این مدل از نظر تمام ویژگی‌های طراحی یکسان است، اما از مقاومت کمتری در برابر لرزش برخوردار است. سه پایه Peak Design Travel Tripod به دلیل برخورداری از حداقل طول 39 سانتی متر برای سفر، گردش و پیاده روی بسیار مناسب است و میتوان از آن در هر شرایطی استفاده کرد. همچنین این سه پایه به اندازه کافی بلند می‌شود تا بتواند نیاز عکاس را به خوبی مرتفع نماید.

این سه پایه به اندازه کافی محکم است و میتواند دوربین Canon 5D MkIV DSLR با لنز 24-70میلی متر را نگه دارد. Peak Design Travel Tripod از وزن 1.27 کیلوگرم برخوردار است و قادر به تحمل بار تا وزن 9 کیلوگرم می‌باشد.

  • سه پایه Benro Rhino FRHN34CVX30

آخرین سه پایه‌ای که به آن می‌پردازیم، سه پایه Benro Rhino FRHN34CVX30 است. این سه پایه با اینکه کمی بزرگ است، اما سادگی، استحکام و سهولت استفاده از آن باعث شده تا به یک انتخاب خوب برای عکاسی مناظر، کوهنوردی و هر نوع عکاسی در فضای باز تبدیل شود. این محصول نیز از فیبر کربن ساخته شده است و از سر توپ VX عالی برخوردار می‌باشد. وزن سه پایه معادل با 2.06 کیلوگرم و حداکثر ظرفیت بار آن 20 کیلوگرم است.

خرید بهترین سه پایه دوربین عکاسی از آوا کم

 

خرید بهترین سه پایه دوربین عکاسی از آوا کم

 

اگر به دنبال خرید بهترین سه پایه دوربین عکاسی هستید، میتوانید برای خرید از فروشگاه آوا کم اقدام کنید. در این فروشگاه علاوه بر انواع دوربین عکاسی و فیلمبرداری، با طیف وسیعی از تجهیزات جانبی نظیر سه پایه دوربین عکاسی مواجه می‌شوید. بنابراین شما می‌توانید سه پایه مورد نظر خود را به راحتی از این فروشگاه خریداری کنید و نسبت به قیمت سه پایه دوربین عکاسی مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید. خرید از فروشگاه آوا کم هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری امکان پذیر است.

جمع بندی

سه پایه دوربین عکاسی یکی از تجهیزات ضروری برای بسیاری از عکاسان است. با کمک این وسیله میتوان عکاسی را راحت‌تر کرده و با کیفیت بهتری به این کار پرداخت. سه پایه‌های دوربین عکاسی بسیار متنوع هستند و انتخاب از میان آنها کمی دشوار است. برای همین ما در این مطلب به چند مورد از بهترین سه پایه‌های دوربین عکاسی اشاره کردیم تا بتوانید با ویژگی‌های بهترین سه پایه عکاسی آشنا شوید. برای خرید این محصولات میتوانید از فروشگاه آوا کم اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *